Home Krystalizacja powierzchni kamiennych
19 | 02 | 2019
Krystalizacja powierzchni kamiennych PDF Drukuj Email

W ramach wykonywanych usług oferujemy Państwu renowację i zabezpieczenie podłóg kamiennych metodami krystalizacji i impregnacji posadzek

Renowacja i konserwacja kamieni:

  • impregnacja, krystalizacja marmurów i granitów,
  • impregnacja, czyszczenie i renowacja piaskowców,

Krystalizacja jest najlepszą metodą zabezpieczania posadzek marmurowych, bardziej trwałą niż woskowanie, teflonowanie, akrylowanie lub nakładanie powłok polimerowych. Krystalizacja nie tworzy powierzchownej warstwy powłoki na posadzce, która z czasem ulega stopniowemu wycieraniu się, lecz poprzez reakcję termochemiczną łączy się bezpośrednio z marmurem i wnika utwardzając go. Po zastosowaniu metody krystalizacji marmur jest nieporównywalnie twardszy, odporny na uszkodzenia, ma głębszy i naturalny połysk, zachowuje właściwości antypoślizgowe.

Krystalizacja jest to proces, który prowadzi do uformowania na powierzchni cienkiej, kryształo-podobnej warstwy, za pomocą reakcji termo-chemicznej. Zalecany jest do posadzek z marmuru, konglomeratu, trawertynu, wapienia i granitu. Po krystalizacji uzyskujemy głęboki i trwały poler. Posadzka jest całkowicie zabezpieczona i antypoślizgowa.

Etapy prac:

  • Przygotowanie i dokładne sprawdzenie całej powierzchni przeznaczonej do renowacji,
  • Równanie posadzki polega na usuwaniu wystających jak i równaniu zapadniętych płyt powierzchni kamiennych za pomocą frezów o grubym ostrym ziarnie.
  • Szlifowanie posadzki marmurowej, granitowej, konglomeratu, bazaltu czy betonu odbywa się w podobny sposób w zależności od efektu końcowego jaki chcemy uzyskać. Szlifowanie odbywa się za pomocą wkładek diamentowych o grubym i coraz drobniejszym granulacie.
  • Etap ten polega na użyciu materiałów ściernych o bardzo drobnym ziarnie oraz stosowaniu środków chemicznych do krystalizacji i impregnacji, które sprawiają że powstaje głęboki lustrzany połysk, żywe kolory, a także sprawia, że powierzchnia kamienia staje się twarda i nieprzepuszczalna.

 

 


 

Masz Pytania? Chcesz zamówić usługę?

Zadzwoń! - tel. 791 474 018,  tel. 791 474 152

lub napisz do nas - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.